Detoks posmogowy

19,35 zł

Innowacyjna mieszanka mająca na celu pomoc w zwalczaniu niekorzystnych dla naszego organizmu skutków smogu. Jej działanie ukierunkowane jest na walkę z wolnymi rodnikami powstającymi w komórkach naszego ciała po przeniknięciu wraz z krwią substancji gazowych jak i stałych zawartych w pyle zawieszonym.

Gramatura
  • 200g
  • 500g
Ilość

Dlaczego smog jest zagrożeniem dla twojego zdrowia?

Pył o średnicy powyżej 2,5 μm gromadzi się w naszym układzie oddechowym uszkadzając pęcherzyki płucne, powoduje występowanie stanów zapalnych w śluzówce wyściełającej układ oddechowy, doprowadza do nasilenia odczynów alergicznych w jego obrębie.

Cząstki pyłu o średnicy poniżej 2,5 μm wdychane wraz z powietrzem przekraczają  barierę pęcherzykową i dostają się do krążącej krwi a wraz z nią do narządów wewnętrznych.

Wśród substancji przedostających się do naszego krwiobiegu, a pózniej do pozostałych komórek naszego organizmu, możemy wyróżnić: wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, tlenki węgla i azotu, dwutlenek siarki.

Uszkadzają one komórki śródbłonka naczyń doprowadzając do stanów zapalnych, uszkadzają komórki wątrobowe, wywołują uszkodzenia nerek, powodują zwiększoną podatność na infekcje układu oddechowego, niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ich toksyczne działanie opiera się na wyzwalaniu w komórkach nadmiaru wolnych rodników czyli niesparowanych atomów pozbawionych elektronu.Taki niesparowany atom zabiera elektrony z białek ścian komórkowych DNA, doprowadzając do ich uszkodzenia.

Jak wspomóc organizm w walce ze skutkami smogu?

Nasze produkty zawierają w swoim składzie bardzo silne przeciwutleniacze, których zadaniem jest zapobiegać powstawaniu wolnych rodników i destrukcji białek w komórkach naszego ciała.

Skład naszych mieszanek został optymalnie dobrany aby zapewnić jak najlepsze efekty w walce ze skutkami narażenia organizmu na substancje toksyczne zawarte w pyle zawieszonym [smogu].


Skład: 

  • - burak
  • - młody jęczmień 
  • - ostropest plamisty 
  • - chlorella i spirulina 
  • - czystek

Dawkowanie:

Standardowe dawkowanie produktów sypkich to 3x dziennie czubatą łyżeczkę przed posiłkiem.

Produkty sypkie można spożywać bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w soku (innym płynie), jogurcie, smoothie.